Özgeçmiş

Çocuk nöroloji (pediatrik nöroloji) uzmanıdır.
2014-06-18 0

Çocuk nöroloji (pediatrik nöroloji) uzmanıdır. Orta eğitimini Aydın’da tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi  Tıp (İngilizce) Fakültesi’nden mezun olmuştur. 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık eğitimini Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda 1994’te tamamlayıp, 1996-1999 yılları arasında 3 yıl süreyle, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan önemli çocuk nöroloji merkezleri arasında yeralan "Virginia Commonwealth University Medical College of Virginia" Pediatrik Nöroloji Departmanı’nda Pediatrik Nöroloji yan dal uzmanlık eğitimini almıştır. Bu sırada başta dünyaca ünlü Profesör John M. Pellock olmak üzere pek çok değerli öğretim üyesiyle yakın çalışma fırsatı bulmuştur.

Daha sonra yine aynı üniversitenin Klinik Nörofizyoloji/EEG-Epilepsi programında yan dal uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. 2000 yılında yurda dönerek Başkent Üniversitesi’nde çalışmaya başlamış, bu üniversitede Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı’nı kurarak başkanlığını yürütmüştür. 2003 yılında doçent, 2010 yılında profesör olmuştur.

2011 yılında tekrar Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek Birmingham Çocuk Hastanesi’nde video-EEG monitorizasyonu ve epilepsi cerrahisi ile ilgili çalışmalar yapmıştır.

Eylül 2012’de Başkent Üniversitesi’nden ayrılarak özel kliniğinde çalışmaya başlamıştır.  İngilizce ve Fransızca bilen  Prof. Dr.  Füsun Alehan’ın uluslararası dergilerde yayınlanmış 65 İngilizce ve çok sayıda Türkçe bilimsel  yayını bulunmaktadır.

Dr. Füsun Alehan evli ve iki çocuk annesidir.


Sayfamızı Paylaşın
Etiketler:  
Sayfa Yorumları (0)
  •  

Yorum Bırakın
        
© Prof. Dr. Füsun Alehan Çocuk Nörolojisi Uzmanı - 2000-2024     Tasarım Ankara Hosting
Toplam Hİt : 1031968 | Bugün Tekİl : 31 | Toplam Tekİl : 386608 |